השתתפות במחקרים קליניים ב2022

תוכן עניינים

ניסויים קליניים הם מתודולוגיה מחקרית המשתמשת במתנדבים אנושיים כדי לענות על שאלות ספציפיות. הן אחת הדרכים החשובות ביותר למצוא טיפולים ותרופות חדשות למחלות.

בשנת 2022, יהיו הרבה יותר ניסויים קליניים מאשר היו בשנת 2017. הסיבה לכך היא שמספר האנשים המשתתפים בניסויים קליניים גדל בכ-15% מדי שנה מאז 2006.

השתתפות בניסויים קליניים היא מרכיב חשוב בתהליך פיתוח התרופה. הוא משמש לבדיקת הבטיחות והיעילות של טיפולים חדשים. בשנת 2022 תהיה עלייה בהשתתפות בניסויים קליניים.

אחת הסיבות לעלייה זו היא המספר ההולך וגדל של אנשים שחיים עם מחלות כרוניות וזקוקים לאפשרויות טיפול שאינן זמינות עדיין בשוק.

סיבה נוספת תהיה שיותר אנשים מוכנים להשתתף בניסויים קליניים כי הם רוצים לעזור לאחרים לקבל טיפולים טובים יותר.

מגמה זו נראתה בעבר כאשר חלה עלייה בהשתתפות במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר אנשים רצו לתרום למאמץ המלחמתי על ידי השתתפות במחקרים.

במה כרוך ההשתתפות בניסוי קליני?

ניסויים קליניים הם חלק חיוני בפיתוח תרופות. הם חשובים גם לסוגים אחרים של מחקר רפואי. ניסויים קליניים מאפשרים לחוקרים לבדוק טיפולים ותרופות חדשות, אך הם יכולים גם להוביל לגילויים חדשים בעצמם.

השתתפות בניסויים קליניים היא סוג של מחקר מחקר שאולי תרצה לשקול אם יש לך בעיות בריאותיות כלשהן או אם אתה רוצה לעזור לאנשים למצוא תרופות וטיפולים טובים יותר למחלות בעתיד.

ההשתתפות בניסויים הקליניים צפויה לעלות עד שנת 2022. מספר הניסויים הקליניים צפוי לגדול גם כן, ככל שמספר האנשים עם מחלות ומוגבלות כרוניות יגדל.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עשויים לבחור שלא להשתתף בניסויים קליניים. הם עשויים לדאוג שיינתן להם פלצבו (גלולה ללא חומרים פעילים) כאשר הם צריכים את התרופה שהם נוטלים כעת. הם עשויים גם לדאוג לגבי הסיכון של תופעות לוואי מנטילת תרופה חדשה, או לגבי כמה זמן ייקח להשלים את הניסוי.

מחקרים הראו שלמטופלים המשתתפים בניסויים קליניים יש תוצאות טובות יותר.

שוק הניסויים הקליניים העולמי צפוי לצמוח ב-CAGR של 10.2% בין השנים 2018-2022.

ניסויים קליניים הם חלק מרכזי בתעשייה הרפואית. הם עוזרים למצוא טיפולים חדשים שעובדים טוב יותר מהקיימים.

מספר המשתתפים בניסויים הקליניים גדל בשנים האחרונות, אך מגמה זו לא צפויה להימשך לנצח.

מספר המשתתפים בניסוי הקליני צפוי לגדול בעתיד הקרוב, אך לא ללא הגבלת זמן. הביקוש להשתתפות בניסויים קליניים יפחת בסופו של דבר עקב הזדקנות האוכלוסייה וציבור מיודע יותר שפחות ישתתף במחקר כי הם לא סומכים עליו או על נותני החסות שלו.

ניסויים קליניים נחוצים כדי לבדוק את הבטיחות והיעילות של תרופות ומכשירים רפואיים חדשים. הם גם מספקים דרך לאסוף נתונים על יעילות הטיפולים.

ניסויים קליניים רבים נערכים בבתי חולים, מרפאות או משרדי רופאים. אבל חלקם נעשים בבית על ידי מטופלים שגויסו על ידי חוקרים.

השתתפות בניסויים קליניים היא חובה עבור אנשים מסוימים, כגון אלה עם מחלות מסכנות חיים ומחלות נדירות. אבל עבור רוב האנשים האחרים זה מרצון.

מחקרים קליניים

השתתפות בניסויים קליניים היא אחד הדברים החשובים ביותר שאדם יכול לעשות כדי לעזור לקדם את המחקר הרפואי. ניסויים קליניים הם מרכיב קריטי בתהליך קבלת טיפולים וטיפולים חדשים לאנשים הזקוקים להם.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עשויים לבחור שלא להשתתף בניסויים קליניים. ייתכן שחלק מהאנשים לא יוכלו להרשות זאת לעצמם, חלק מהאנשים לא מבינים למה הם נרשמים, ואנשים אחרים עשויים לפחד מסיפורים ששמעו על ניסויים קליניים שהשתבשו.

חשוב שלאנשים אלה תהיה גישה למידע מדויק ומלא על ניסויים קליניים כדי שיוכלו לקבל החלטה מושכלת אם הם רוצים להשתתף או לא.

ניסויים קליניים הם חלק חיוני מתהליך פיתוח התרופה. הם משמשים לקביעת הבטיחות והיעילות של טיפולים חדשים למטופלים.

קשה למצוא משתתפים לניסויים קליניים מכיוון שלעתים קרובות הם דורשים אנשים שיש להם מצבים ספציפיים או גורמי סיכון. זה המקום שבו AI יכול להיות שימושי. ניתן להשתמש בבינה מלאכותית כדי לגייס משתתפים עם מאפיינים ספציפיים, כמו גיל, מגדר ומצב בריאותי.

בשנת 2022, נראה עלייה בהשתתפות בניסויים קליניים עקב היכולת של AI לגייס אנשים עם מאפיינים ספציפיים.

אולי תאהבו גם: