איך מתפעלים ומתחזקים קמין?

תוכן עניינים

איך מפעילים ומתחזקים קמין?

קמין הוא סוג של ארובה המשמשת בדרך כלל כדי לספק חום לחדר. זה יכול לשמש גם לבישול אוכל או אפילו הכנת תה. קמין צריך לתחזק באופן קבוע על מנת שהוא יעבוד ביעילות.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לשמור על האח נקי. אתה צריך לטאטא כל אפר ואבק סביבו ולשמור אותו נקי מכל פסולת. גם ניקוי הארובה צריך להיעשות באופן קבוע, שכן זה יבטיח שהאש שלכם תבער טוב יותר ותייצר פחות עשן מבעבר. יש לבדוק את הארובה מדי שנה על ידי איש מקצוע שיודע מה הוא עושה על מנת שיוכל לבדוק אם יש סדקים או נזקים אחרים שאולי נגרמו מגיל או מתנאי מזג האוויר.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לוודא שהקמין תקין. כדאי גם להיזהר לא לשרוף שום דבר דליק ליד האח.

הצעד הראשון הוא לנקות את כל האפר מתא האש כדי שיוכל לפעול ביעילות. תרצה להשתמש במברשת או בשואב אבק בשביל זה.

השלב הבא הוא לוודא שאין אפר, עלים או חומרים דליקים אחרים ליד האח. אם יש לך קמין גז, ייתכן שתצטרך לבדוק עם חברת הגז שלך לגבי החלפת נורת הטייס שלך כך שהיא לא תכבה ותצא מהבית שלך ללא חום בחודשי החורף הקרים.

הפעלה ותחזוקה של קמין הוא תהליך שדורש זמן ומאמץ כדי לשמור עליו. להלן השלבים שעליך לבצע כדי לשמור על האח שלך:

– בדוק את הארובה לאיתור סדקים או נזילות.

– נקו את הארובה עם מברשת יבשה ושואב אבק.

– הסר אפר מהאח בעזרת מגרפה.

– צחצחו פיח מהפנים של תא האש באמצעות מברשת צבע ישנה או אבק נוצות עם ידית ארוכה.

– נקה את האפר בקופסת האש בעזרת חפירה, ולאחר מכן פזרו פנימה פחם טרי, שבבי עץ או עיתון לפני הדלקת האש שוב.

מה ההבדל בין קמין עץ לקמין ביו אתנול?

קמין עצים הוא סוג מסורתי של קמין השורף עצים לחום. קמינים ביו אתנול הם סוגים חדשים יותר וידידותיים יותר לסביבה של קמינים השורפים ביו אתנול במקום עצים.

שריפות עצים מייצרות יותר חום מאשר שריפות ביו אתנול והן זולות יותר לתפעול. שריפות ביו אתנול נקיות יותר משריפות עצים ומייצרות פחות פליטת פחמן דו חמצני.

קמין ביו אתנול הוא תנור עצים שמשתמש באתנול כדלק במקום עצים.

קמינים ביו אתנול יעילים יותר מקמינים רגילים, מכיוון שהם שורפים נקי יותר ומייצרים פחות פיח. הם גם בטוחים יותר מסוגים אחרים של קמינים מכיוון שהם לא משתמשים בלהבות פתוחות כדי לשרוף את הדלק, מה שאומר שאין סיכון לשריפה בארובה. החיסרון של קמינים ביו אתנול הוא שהם יקרים יותר מתנורי עצים או קמינים רגילים.

האם קמין מתאים לכל בית?

ישנם סוגים רבים של קמינים ולא כולם מתאימים לכל בית. חשוב לציין, איזה סוג של קמין יש לך יהיה תלוי במצב המגורים שלך, גודל הבית שלך, וסוג הדלק שאתה משתמש.

הסוגים הנפוצים ביותר הם קמיני עץ, קמיני גז וקמינים חשמליים. מדורות עצים הן נהדרות אם אתה גר באזור כפרי שבו קל להשיג עצים או אם אתה רוצה מראה מסורתי עם בולי עץ מול האח. מדורות גז עובדות היטב אם אתה גר באזור עירוני שבו קשה למצוא עצים או אם אתה לא רוצה את הבלגן הקשור לשריפת עצים. שריפות חשמליות אינן מייצרות עשן או ריח ולכן הן מושלמות עבור אנשים הסובלים מאלרגיות או אסטמה.